A A

Od roku szkolnego 2020/21 zmienia się organizator regionalny konkursu KANGUR dla regionu radomskiego - informacja na stronie www.kangur-mat.pl/organizatorzy.php#wykaz_regionow. Panie Grażyna Śleszyńska i Maria Krzak bardzo dziękują szkolnym organizatorom konkursu za konstruktywną współpracę i życzą wszystkim uczniom startującym w konkursie wspaniałych wyników, a nauczycielom zadowolenia z sukcesów uczniów.

 

Realizowane szkolenia obejmą takie zagadnienia jak: wprowadzenie do zmian w zakresie wymagań ogólnych i szczegółowych na egzaminie ósmoklasisty/maturalnym w roku 2021 w zakresie danego przedmiotu; analizę porównawczą oraz wdrożenie zmian w pracy z uczniem.

Zapraszamy do udziału w piątej edycji konkursu LEKCJE O MAZOWSZU. W tym roku tematem przewodnim jest MAZOWSZE W EUROPIE. Podobnie jak w ubiegłych latach, zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza lekcji/zajęć z zakresu edukacji regionalnej – dla wybranej grupy wiekowej: 7-9 lat, 10–14 lat, 15-18 lat.

 

Zapraszamy dyrektorów szkół, psychologów, pedagogów, wychowawców na Konferencje organizowaną przez Komendę Wojewódzką Policji Wydział w Radomiu wraz z MSCDN pod patronatem honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Dołącz teraz:
https://mscdn.clickmeeting.com/siebie-nie-truje-innych-uswiadamiam-i-szanuje

 

Szkolenia dla poszczególnych grup przedmiotowych będą otwierane sukcesywnie po zawiązaniu się 12-osobowych grup.

Zasady zapisu szkół do udziału w szkoleniach są następujące:

 

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie zapraszają na wykład otwarty "Życie i dokonania Tytusa Chałubińskiego w kontekście 200-lecia urodzin". Wykład przybliży postać i dokonania Tytusa Chałubińskiego - lekarza, przyrodnika, społecznika, znanego piewcy Tatr i odkrywcy ich przyrodoleczniczych wartości.

 

welder 3018425 1280"Kształtowanie umiejętności uczniów szkół branżowych i techników niezbędnych na rynku pracy" - pod takim tytułem, w dniach 15-16 grudnia 2020 r., odbędzie się bezpłatna, ogólnopolska konferencja pod patronatem IBE i CKE. W programie m.in. Nowa formuła egzaminu zawodowego oraz Zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego. Kontakt ws. organizacyjnych mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w III edycji projektu skierowanego do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej, nauczycieli plastyki, wychowawców świetlic, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów oraz innych zainteresowanych tematyką. Projekt ma na celu wzbogacić warsztat pracy nauczyciela pracującego z dziećmi zarówno w trybie stacjonarnym jak i zdalnym.

Czytaj więcej...

Ponad dwa lata Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli było partnerem w międzynarodowym projekcie „The Unteachables”. Projekt jest odpowiedzią na wyzwanie, przed którym stoją szkoły w całej Europie: zwiększającego się problemu nieosiągalności młodych pokoleń z punktu widzenia szkoły i nauczycieli. Zapraszamy nauczycieli i dyrektorów szkół oraz inne osoby związane z oświatą na  konferencję upowszechniającą rezultaty tego projektu. 

Czytaj więcej...

logo tik to my poprawa 02W ramach proponowanych szkoleń uczestnicy podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych, rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest.

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki, której nadrzędnym celem jest tworzenie długofalowej, efektywnej współpracy koleżeńskiej w obszarze nauczania matematyki oraz uzyskanie metodycznego i merytorycznego wsparcia ekspertów.

 

Jeszcze tylko przez kilka dni można oddawać głosy na najciekawsze projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Głosowanie trwa do 16 listopada 2020r.

Blisko 20 tys. osób oddało już swój głos w pierwszym w historii regionu Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów.

Czytaj więcej...

Głównym celem konferencji jest przedstawienie w szkołach Mazowsza możliwości i korzyści jakie przynosi stosowanie w edukacji nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi i metod umożliwiających nauczanie zdalne. W czasie konferencji będą zaprezentowane różne pomysły, możliwe do wykorzystania na zajęciach szkolnych. Na warsztatach odbędą się ćwiczenia praktyczne, a seminaria pozwolą pokazać różnorodne, sprawdzone już w szkołach rozwiązania dydaktyczne.

Czytaj więcej...

Projekt „Pole sztuki” został zrealizowany przez Dział Edukacji Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku w ramach programu Kultura Dostępna i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to zarejestrowany cykl spotkań warsztatowych, poruszających tematy: starej fotografii i grafiki, filmu, sztuki zaangażowanej i „rzeźby społecznej”. Do każdego tematu opracowano scenariusz lekcji i dołączono film z instrukcjami

 

Zapraszamy nauczycieli języka angielskiego do udziału w forum zapewniającym doskonalenie i wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami zarówno z wieloletnim doświadczeniem, jak i będącymi w trakcie awansu zawodowego, uczącymi w różnego typu szkołach...

 

Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych rozpoczynających pracę w zawodzie (staż: 0-3 lata) na cykl bezpłatnych seminariów realizowanych w ramach projektu MSCDN „Nauczyciel na starcie”. Seminaria odbywają się w formule online i mieszanej, z wykorzystaniem platformy Moodle. Pierwsze spotkanie online 18 listopada 2020 r.

 

Zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego do udziału w drugiej edycji Internetowego Forum Germanistów. Nowoczesne lekcje języka niemieckiego rozwijające sprawności receptywne i produktywne z wykorzystaniem aplikacji internetowych...

 

Tegoroczna 4. edycja ogólnoświatowej akcji #ErasmusDays odbędzie się w dniach 15-17.10 2020 r. Jej celem jest upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. W tych dniach na terenie całego świata będą podejmowane inicjatywy, które przybliżą praktyczną stroną programu Erasmus+.

Czytaj wiięcej...

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele Z przyjemnością zapraszamy do udziału w szóstej edycji projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, objęty jest patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. W tej edycji do udziału zapraszamy po 2 nauczycieli z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w województwie mazowieckim, otwartych na nowe metody pracy oraz dbających o swój rozwój zawodowy.

Zapraszamy dyrektorów szkół, psychologów, pedagogów, wychowawców na konferencje organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji Wydział w Radomiu wraz z MSCDN, poświęconą profilaktyce uzależnień od substancji psychoaktywnych.

 

Podkategorie