MSCDN logo Warszawa

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A
 
learn 977545 640
 

Kurs on-line:

„Ocenianie kształtujące, wspomagające wspierające...”

 

Celem kursu jest podniesienie kompetencji nauczycieli języka polskiego i matematyki w zakresie efektywnego stosowania oceniania kształtującego w procesie dydaktycznym..

Moduły kursu:

1. Teoretyczne i prawne podstawy oceniania szkolnego i jego miejsce w dydaktyce współczesnej.

2. Zasadnicze elementy oceniania kształtującego w procesie edukacyjnym.

Formułowanie, przekazywanie i sprawdzanie celów lekcji. • Jak określać kryteria oceniania, by uczeń osiągnął sukces? • Formułowanie i zadawanie pytań kluczowych. • Jaką informację zwrotną powinien otrzymywać uczeń? • Na czym polega ocena koleżeńska, jak jej uczyć? • Stosowanie samooceny w procesie uczenia (się).

3. Konstruowanie scenariuszy zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem elementów oceniania kształtującego.

Terminarz: Od 19.03. do 25.03.2020 – zgłaszanie się na kurs.

Informacje o szkoleniu i link do zgłaszania się na kurs: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/17117/o//w/Radom Od 25.03. – 30.04.20220 – realizacja kursu na platformie Moodle.

Nauczyciele, którzy zgłoszą się na kurs otrzymają od kierownika kursu, drogą mailową, dokładną instrukcję jak zarejestrować się na kurs na platformie Moodle oraz klucz dostępu do kursu.

Udział w kursie „Ocenianie kształtujące, wspomagające wspierające...” jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas kursu nauczyciele będą pracować w grupach przedmiotowych: poloniści pod opieką pani Janiny Ziętek, matematycy pod opieką pani Grażyny Śleszyńskiej.

Szczegółowych informacji udziela kierownik kursu – Grażyna Śleszyńska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 661610983 pn.-pt. w godz.: 9.00 – 14.00.