A A

Politechnika Warszawska zaprasza w roku szkolnym 2020/2021uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie MatFIzChemPw. 

 

Czytaj więcej...

Centrum Nauki Kopernik ogłosił konkurs grantowy dla Konstruktorów Marzeń! Nauczycielu pracowni technicznej, opiekunie uczniów-pasjonatów majsterkowania, konstruowania, powiedz o tym podopiecznym i wspólnie wypełnijcie [formularz]. Zgłoszenia do 20 lutego 2020 r.

Szanowni Państwo, w związku z epidemią koronawirusa sytuacja szkół jest w tym roku wyjątkowo wymagająca.Na dyrektorów, dyrektorki, nauczycieli i nauczycielki czekają wyzwania dydaktyczne związane z efektywnością uczenia oraz organizacyjne dotyczące niepewnych warunków funkcjonowania szkół.

W związku z wystawą czasową Zmierz się! zaplanowaliśmy cykl warsztatów dla nauczycieli i dyrektorów wszystkich typów szkół, w tym także branżowych, oraz przedszkoli, a także dla doradców metodycznych i edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej...

Smartfony mają wiele do zaoferowania, jednak warto z nich korzystać z umiarem. Dlatego uważamy, że warto uczyć cyfrowej równowagi – pokazywać uczniom, że z telefonu można korzystać w sposób mądry i kreatywny, ale też zachęcać do innego spędzania czasu.

Rusza III edycja konkursu „Edukreator na Mazowszu”. Czy Twoja szkoła jest miejscem, w którym są kreatywne przedsięwzięcia? Nauczyciele prowadzą lekcję w twórczy niebanalny sposób? W Twojej szkole są zajęcia związane z kulturalnymi projektami?

15 lutego 2020 roku wystartowała rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS.