A A

Proponowane szkolenia zostaną przeprowadzone w wersji online, z wykorzystaniem korespondencji mailowej, na platformie Moodle, z wykorzystaniem pakietu Office 365 - aplikacji na smartfony i tablety w środowisku Android oraz iOS. Po zebraniu grupy, na podany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail, zostanie wysłana informacja dotycząca sposobu realizacji szkolenia wraz z kluczem dostępu (hasłem do kursu na platformie moodle).

 

Inne inicjatywy


Akcja #ko-zdrowienia, czyli zostań w domu, wyślij "e-widokówkę" ‼️?♀️?♂️

Kozdro



Sieci współpracy

Rozwój kompetencji uczniów – porozumiewanie się w językach obcych
Sieć współpracy i samokształcenia w projekcie MARKPIW prowadzona na platformie Ośrodka Rozwoju Edukacji www.doskonaleniewsieci, moderowana przez Anetę Gładys, koordynatora Sieci. Cel główny pracy Sieci to aktualnie przede wszystkim wspieranie nauczycieli i wymiana doświadczeń w zakresie rekomendowanej przez MEN pracy zdalnej z uczniami.

 Kontakt: Aneta Gładys, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 506 200 570

 

Innovatio. Sieć współpracy i samokształcenia
Adresaci: nauczyciele zainteresowani wdrażaniem innowacji
Dla uczestników:
• systematyczne spotkania w grupie osób skupionych wokół tematu innowacji,
• konsultacje z ekspertami, inspirujące szkolenia,
• wymiana doświadczeń, korzystanie z dobrych praktyk,
• możliwość zaprezentowania własnych rozwiązań edukacyjnych.

Kontakt: Anna Krusiewicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sieć współpracy i samokształcenia - grupa wsparcia dla pedagogów szkolnych i psychologów szkół podstawowych

Celem jest m.in. budowanie pracy wychowawczej w szkole metodą strategii; diagnozowanie problemów szkolnych i tworzenie adekwatnych projektów oddziaływań profilaktycznych, interwencyjnych i wychowawczych w oparciu o doświadczenia praktyczne i wytyczne prawa oświatowego oraz przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu oraz popularyzowanie efektywnych praktyk wychowawczych.

Kontakt: Hanna Drzewiecka-Krawczyk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli szkół podstawowych „Ars educandi”. Praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Sieć współpracy i samokształcenia „Ars educandi” to nowoczesna, także interaktywna forma uczenia się m.in. za pośrednictwem platformy e-learningowej. Oferta skierowana jest do nauczycieli szkół podstawowych. Udział w proponowanej formie doskonalenia pozwala na nawiązywanie nowych, wspierających kontaktów, umożliwiających wymianę doświadczeń poprzez uczestniczenie w stacjonarnych warsztatach prowadzonych przez specjalistów, możliwość dzielenia się wiedzą, doświadczeniem własnym, wypracowywanie kreatywnych rozwiązań. Priorytetem działalności sieci jest doskonalenie umiejętności nauczycieli w zakresie: diagnozy indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dziecka, organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej, budowania współpracy z rodzicami. W ramach sieci będziemy rozmawiać o obowiązujących przepisach prawa oświatowego dotyczących organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej i pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Kontakt: Agnieszka Zielińska-Graf, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sieć współpracy i samokształcenia szkolnych doradców zawodowych
Wspieranie inicjatyw zawodoznawczych i działań z obszaru preorientacji zawodowej w środowisku lokalnym. Doskonalenie umiejętności specjalistycznych doradców zawodowych: diagnostycznych oraz prowadzenia wywiadu kierowanego. Budowanie współpracy międzyszkolnej i środowiskowej, integracja zespołowa, wymiana doświadczeń.

Kontakt: Hanna Drzewiecka-Krawczyk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sieci Współpracy i Samokształcenia Psychodydaktyki Twórczości
Główne cele pracy sieci to integracja środowiska przedszkolnego/szkolnego w zagadnieniach związanych z efektywną realizacją doradztwa edukacyjnego; zacieśnienie współpracy między placówkami w zakresie realizacji zajęć twórczości; wzbogacenie warsztatu pracy i dzielenie się wiedzą poprzez udział w szkoleniach, warsztatach, zajęciach otwartych z ww. zakresu; przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu poprzez inspirowanie do podejmowania nowych, ciekawych, kreatywnych inicjatyw.
    
Kontakt: Elżbieta Lemańska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.