A A

Szanowni Państwo,
w związku z remontem MSCDN Wydział w Płocku, do 30 maja 2019 r. wszystkie szkolenia i konferencje będą odbywały się w wynajętych salach Szkół Katolickich w Płocku (Seminarium Duchowne w Płocku, ul. abp. A.J. Nowowiejskiego 2A) oraz innych szkół, placówek i instytucji. Prosimy o zapoznawanie się z bieżącymi informacjami dotyczącymi miejsca realizacji wybranych form doskonalenia.

AP PLOCK logoPoznałeś ciekawą historię swojej rodziny lub miejsca, w którym mieszkasz? Weź udział w konkursie "Sto lat z dokumentem" organizowanym przez Archiwum Państwowe w Płocku pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka i podziel się swoją wiedzą. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV i V szkół podstawowych. Termin nadsyłania prac do 26 kwietnia 2019 r.

Zaproszenie     List

Sztuka kochania wiersza 690x400Instytut Filologii Polskiej UAM i Koło Literatury Nowej UAM serdecznie zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w konkursie SZTUKA KOCHANIA WIERSZA – na najbardziej twórczą interpretację tekstu Eugeniusza Tkaczyszyna Dyckiego LXXVII. Kobieta z radioodbiornikiem.

IMG 5050"Lekcje o Mazowszu: Pierwsze dni Niepodległości" to tytuł konferencji, w której wzięło udział około 120 osób - dyrektorów szkół i placówek, nauczycieli różnych przedmiotów, pracowników instytucji oświatowych i kulturalnych oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z Płocka i okolic.

IMG 5282Czy przeciwnik przyjmowania uchodźców to nazista, a ateista to człowiek bez zasad moralnych? Takie wnioski można czasem wysnuć czytając fora internetowe lub słuchając wypowiedzi w mediach. Tymczasem są to przykłady stygmatyzowania, na które nie powinniśmy się godzić. O tym, czym jest przemoc słowna, jakie są paragrafy na hejterów oraz o roli edukacji międzykulturowej opowiadali prelegenci zaproszeni na konferencję "Słowo się rzekło? Weź za nie odpowiedzialność!", która odbyła się w ZSCE w Płocku.

ghosts 572038 640aUwaga! Zmiana terminu szkolenia, nowy termin 9 kwietnia 2019 r. o godz. 15.00

Czasy XX-lecia międzywojennego mają swoją tajemniczą stronę. Emocjonujące seanse spirytystyczne z lewitującymi stołami zachwycały nawet pragmatycznego Marszałka Piłsudskiego. Salonowa moda okresu międzywojnia i związane z tym "skandale" będą tematem przewodnim kolejnego spotkania w ramach Akademii Ciekawej Historii.

IMG 4956Dołącz do stołu … ten projekt jest dla Ciebie i Twoich uczniów. Projekt ma na celu zachęcenie nauczycieli do stosowania metody projektu, zainspirowanie do podejmowania działań twórczych, w tym do prowadzenia oryginalnych zajęć pozwalających rozwijać zainteresowania i zdolności uczniów, jak też kształtować pozytywne nastawienie do nauki języka obcego.

O PROJEKCIE

woman 3597095 960 720Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, czyli kandydaci do udziału w jawnej Misji organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  i MSCDN Wydział w Płocku proszeni są o jak najszybsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wymagania: podstawowa znajomość obsługi komputera i Internetu. Korzyści: doskonałe przygotowanie do samodzielnego prowadzenia zajęć z kodowania.

O PROJEKCIE         WZÓR DEKLARACJI         ZASADY UCZESTNICWA

globalRedaktorzy portalu ‘Nauka o klimacie’, związani z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, którzy od wielu lat edukują oraz popularyzują najlepszą dostępną wiedzę naukową w temacie zmian klimatu, poszukują współpracowników.

ZAPROSZENIE

Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłasza trzecią edycję konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Przedsięwzięcie adresowane jest do nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także innych osób związanych z mazowiecką oświatą i kulturą.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracowników i współpracowników organizacji pozarządowych, edukatorów, pracowników samorządowych i działaczy lokalnych z całej Polski pracujących lub planujących pracę w instytucjach zajmujących się problematyką wielokulturowości, integracji oraz wsparcia obcokrajowców mieszkających w Polsce.

Przedstawiamy Państwu scenariusz zajęć, podczas których młodzież spotka się z osobami zaangażowanymi społecznie i działającymi lokalnie. Spotkanie to stanie się znakomitą okazją do poruszenia tematu współczesnego bohaterstwa, aktywności społecznej i potrzeby zaangażowania obywatelskiego. Punktem wyjścia do rozmowy będzie pytanie o to, czy we współczesnym świecie trudno jest pomagać i robić coś dla innych.

zippi2Międzynarodowy program promujący zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.Program jest adresowany do dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.

Karta zgłoszenia      Ulotka

                             Rekomendacja     Programy rekomendowane

apteczkaZapraszamy do realizacji programu profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia psychicznego. Podczas spotkań z uczniami zastanawiamy się co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzą i wyposażają swoje Apteczki skarbów. Uczymy dzieci optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.

Karta zgłoszenia          Ulotka

logo straznicyMazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Centrum Pozytywnej Edukacji zaprasza zainteresowanych nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w programie profilaktyczno – wychowawczym...

Karta zgłoszenia             Ulotka

Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie skierowany do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów i trzyletnich liceów z terenu Mazowsza, osiągających wysokie wyniki w nauce i szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów ogólnych przyczyniających się do rozwijania ich kompetencji kluczowych.