A A

welder 3018425 1280"Kształtowanie umiejętności uczniów szkół branżowych i techników niezbędnych na rynku pracy" - pod takim tytułem, w dniach 15-16 grudnia 2020 r., odbędzie się ogólnopolska, bezpłatna konferencja pod patronatem IBE i CKE. W programie m.in. Nowa formuła egzaminu zawodowego oraz Zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego. Kontakt ws. organizacyjnych mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

do stolu felekZapraszamy do udziału w III edycji projektu skierowanego do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej, nauczycieli plastyki, wychowawców świetlic, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów oraz innych zainteresowanych tematyką. Projekt ma na celu wzbogacić warsztat pracy nauczyciela pracującego z dziećmi zarówno w trybie stacjonarnym jak i zdalnym.

historia wosZapraszamy na kolejne z cyklicznych spotkań online dla nauczycieli historii i wos w ramach działania sieci współpracy i i samokształcenia „Z historią w tle…” Uczestnicy dowiedzą się, jak pracują inni, z jakich prostych i sprawdzonych narzędzi warto skorzystać, szczególnie w okresie pracy zdalnej. Spotkanie odbędzie się 10 grudnia 2020 r.,w godz. 16.00-17.30.

rainbow 629185 640Jeśli dążysz do tego, by Twoje lekcje nauki języków  online były jak najefektywniejsze i najnowocześniejsze zapraszamy na spotkanie online W poszukiwaniu nowej dydaktyki języków obcych, które odbędzie się 9 grudnia 2020 r. o godz. 15.00. Gościem specjalnym będzie osoba, której nauczycielom języków przedstawiać nie trzeba, guru współczesnej dydaktyki nauczania, znana nie tylko w naszym kraju specjalistka od zagadnień neurodydaktycznych i propagatorka wykorzystania nowych technologii na lekcjach – dr Marzena Żylińska.

Sieć współpracy i samokształcenia Poloniści z pasją zaprasza nauczycieli języka polskiego na pierwsze spotkanie, które odbędzie się już 2 grudnia 2020 r. Poprowadzi je dr Witold Kołodziejczyk, inicjator nowoczesnych rozwiązań metodycznych, twórca innowacyjnych koncepcji edukacji przyszłości, takich jak: Collegium Futurum, czy Edukacja Nowej Generacji, autor licznych publikacji dotyczących najnowszej metodyki.

logo tik to my poprawa 02W ramach proponowanych szkoleń uczestnicy podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych, rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest.

EU flag Erasmus+ vect POSZapraszamy nauczycieli i dyrektorów szkół oraz inne osoby związane z oświatą na konferencję upowszechniającą rezultaty międzynarodowego projektu „The Unteachables”.

Plakat    Zaproszenie

background 5594879 1280aVI Mazowiecka Konferencja "Lubię MATEMATYKĘ z daleka i z bliska" już 28 listopada 2020 r. online. Zapraszamy nauczycieli matematyki wszystkich poziomów nauczania. Konferencje organizują Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Czytaj więcej...

help 3049553 1280W związku z przedłużającą się pandemią koronawirusa pozostajemy w sytuacji dla nas trudnej, która wywołuje nieprzyjemne emocje. W związku z powyższym zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Celem spotkania lub spotkań jest odbudowanie poczucie dobrostanu psychicznego oraz udzielenie wsparcia w zakresie organizacji pracy, w tym pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Czytaj więcej...

books 3205452 1920Zapraszamy do udziału w seminariach w ramach kursu: Akademia Dyrektora 2020. Będzie to doskonała okazja, aby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności m.in. w zakresie prawa, finansów, wsparcia psychologicznego, czy nadzoru. Zapisy do 30 listopada 2020 r.

Czytaj więcej...

archiwum plockRozstrzygnięcie VIII Rejonowego Konkursu Historycznego "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu" organizowanego przez Archiwum Państwowe w Płocku we współpracy z MSCDN. Zadaniem konkursowym było przygotowanie plakatu, którego tematem była obrona Płocka przed wojskami bolszewickimi w 1920 roku. Na konkurs wpłynęły 44 prace z 10 szkół podstawowych Płocka i powiatu płockiego. Wyniki na stronie Archiwum Państwowego w Płocku

man 3012673 1280Jeśli zdarza Ci się prowadzić lekcję w szlafroku, z kubkiem kawy przy komputerze, jeśli czasem żałujesz, że nie rzuciłeś wszystkiego i nie wyjechałeś w …. Bieszczady, to TEN BLOG jest dla ciebie drogi NAUCZYCIELU. Niezależnie od tego, czy uczysz angielskiego, niemieckiego, włoskiego czy innego przedmiotu - TU znajdziesz WSPARCIE, INSPIRACJĘ, informacje na temat najnowszych TRENDÓW w nauczaniu i dużą dawkę POZYTYWNEJ ENERGII NAUCZYCIELSKIEJ.

hands 2847508 640Szanowni Państwo, MSCDN Wydział w Płocku zaprasza nauczycieli i wychowawców z terenu miasta Płocka oraz gmin ościennych do wzięcia udziału w spotkaniach edukacyjnych Sieci. Zdobyta wiedza, umiejętności oraz narzędzia przyczynią się do rozwoju zawodowego oraz osobistego

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów i psychologów szkół podstawowych
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli i wychowawców ze stażem pracy do 5 lat

sad 217252 1280Sieć współpracy i samokształcenia Ars educandi. Praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - to nowoczesna, interaktywna forma uczenia się, której adresatami są nauczyciele szkół podstawowych. Jej priorytetem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu pedagogiki specjalnej i psychologii rozwojowej dziecka. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

woman 1594711 1920W imieniu naszych wydziałowych doradców metodycznych zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nich autorską ofertą sieci współpracy i samokształcenia. Uzyskane podczas spotkań wsparcie i wymiana doświadczeń pomoże m.in. w rozwijaniu umiejętności metodycznych, planowaniu i organizacji pracy oraz podejmowaniu innowacyjnych działań.

Muzeum LogoZapraszamy nauczycieli historii oraz wszystkich nauczycieli zainteresowanych tematyką, uczących w klasach IV-VIII w szkołach podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych do udziału w kolejnej edycji projektu, który realizowany jest przez Muzeum Mazowieckie w Płocku oraz MSCDN Wydział w Płocku.

Zaproszenie