A A

RPLKonferencja "Misja możliwe: w stronę efektywnej współpracy z rodzicami w dobie pandemii" już w najbliższy wtorek - 2 marca 2021 r. Polecamy audycję Gość Radia Płock FM, w ktorej Hanna Drewiecka-Krawczyk i Paweł Łaszkiewicz opowiadaja o wydarzeniu oraz o tym, dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu online. Zapraszamy!

Romowa w Radiu   Zapisy

151758369 427050475218089 1151241729719479802 nKonferencja "Małe dzieci - duże uczucia..." z udziałem dr Aleksandry Piotrowskiej coraz bliżej, a wolnych miejsc ubywa coraz szybciej! (tak, tak, nawet spotkanie online ma swoje ograniczenia!). Szczegółowe informacje na temat wydarzenia usłyszycie w audycji Gość Poranka w KRDP FM: z Michałem Siedleckim rozmawia Bogumiła Ogrodowczyk. Zapraszamy!

girl 1848477 1280W jaki sposób przygotować dzieci i młodzież do powrotu do szkoły? Wypaleni uczniowie?! Wypaleni nauczyciele?! – dlaczego radzenie sobie ze stresem i emocje w czasie pandemii są ważne? - odpowiedzi m.in. na te pytania udzielą specjaliści podczas konferencji, która odbędzie się 31 marca 2021 r. Zapraszamy!

Czytaj więcej

museum 387Międzywydziałowa sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli zainteresowanych działalnością artystyczna, której osią działań będzie zwiększanie skuteczności nauczania poprzez pobudzanie kreatywności. Oferta skierowana jest do nauczycieli plastyki, muzyki, edukacji plastycznej, muzycznej, zajęć pozalekcyjnych, wszystkich zainteresowanych działalnością artystyczną.

Zgłoszenia

Logo MKO1Mazowiecki Kurator Oświaty ogłasza nabór kandydatów na stanowisko doradcy metodycznego szkół i placówek oświatowych województwa mazowieckiego. Wymagane dokumenty należy przesłać pocztą do 16 kwietnia 2021 roku.

Czytaj więcej

Baner FB Warszawa 17 marcaZapraszamy dyrektorów i nauczycieli ze wszystkich etapów edukacyjnych na bezpłatne seminarium "Alternatywne sposoby ewluacji w projektach FRSE", które odbędzie się 17 marca 2021 r. online.

Czytaj więcej

frseZapraszamy na kolejną konferencję online organizowaną przez OEIiZK we współpracy z MSCDN. Podczas konferencji zostaną przedstawione możliwości i korzyści, jakie przynosi nauczycielom wykorzystanie narzędzi cyfrowych i aktywnych metod nauczania w praktyce szkolnej.

ZAPROSZENIE

Ania KJesli jeszcze się wahacie, czy wziąć udział w V edycji - ta rozmowa na pewno Was przekona! Na antenie Radia Płock FM o konursie opowiada Anna Krusiewicz -  sprawdzicie, dlaczego warto wystartować i jakie są przewidziane nagrody.

Czytaj więcej...

Zapraszamy nauczycieli do udziału w piątej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej – dla wybranej grupy wiekowej: 7-9 lat, 10–14 lat lub 15-18 lat. W tym roku tematem przewodnim jest Mazowsze w Europie.

szczepimysiedlaczegowartoplakatInformacje na temat walki z koronawirusem i szczepień przeciwko COVID-19 oraz materiały promocyjne kampanii #SzczepimySię znajdują się TUTAJ . Bieżące aktualności o przebiegu szczepień, najnowsze komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień umieszczane są na stronie gov.pl/szczepimysie. Polecamy!

do stolu felekZapraszamy do udziału w III edycji projektu skierowanego do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej, nauczycieli plastyki, wychowawców świetlic, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów oraz innych zainteresowanych tematyką. Projekt ma na celu wzbogacić warsztat pracy nauczyciela pracującego z dziećmi zarówno w trybie stacjonarnym jak i zdalnym.

help 3049553 1280W związku z przedłużającą się pandemią koronawirusa pozostajemy w sytuacji dla nas trudnej, która wywołuje nieprzyjemne emocje. W związku z powyższym zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Celem spotkania lub spotkań jest odbudowanie poczucie dobrostanu psychicznego oraz udzielenie wsparcia w zakresie organizacji pracy, w tym pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Czytaj więcej...

man 3012673 1280Jeśli zdarza Ci się prowadzić lekcję w szlafroku, z kubkiem kawy przy komputerze, jeśli czasem żałujesz, że nie rzuciłeś wszystkiego i nie wyjechałeś w …. Bieszczady, to TEN BLOG jest dla ciebie drogi NAUCZYCIELU. Niezależnie od tego, czy uczysz angielskiego, niemieckiego, włoskiego czy innego przedmiotu - TU znajdziesz WSPARCIE, INSPIRACJĘ, informacje na temat najnowszych TRENDÓW w nauczaniu i dużą dawkę POZYTYWNEJ ENERGII NAUCZYCIELSKIEJ.

hands 2847508 640Szanowni Państwo, MSCDN Wydział w Płocku zaprasza nauczycieli i wychowawców z terenu miasta Płocka oraz gmin ościennych do wzięcia udziału w spotkaniach edukacyjnych Sieci. Zdobyta wiedza, umiejętności oraz narzędzia przyczynią się do rozwoju zawodowego oraz osobistego

Sieć współpracy i samokształcenia pedagogów i psychologów szkół podstawowych
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli i wychowawców ze stażem pracy do 5 lat

sad 217252 1280Sieć współpracy i samokształcenia Ars educandi. Praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - to nowoczesna, interaktywna forma uczenia się, której adresatami są nauczyciele szkół podstawowych. Jej priorytetem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu pedagogiki specjalnej i psychologii rozwojowej dziecka. Zapraszamy!

Czytaj więcej...