MSCDN logo Ciechanow

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

 

W ramach projektu „Misja programowanie – podregion ciechanowski” realizowane były szkolenia z nauki programowania dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Różnorodna forma zajęć, w oparciu o szczegółowe scenariusze, obejmowała zabawy w ruchu, pracę przy komputerze oraz programowanie robotów Photon. Po zakończeniu szkoleń nauczyciele realizowali cykliczne 15 dwugodzinne zajęcia dla uczniów klas I – III, w szkołach oraz w bibliotekach lub gminnych domach kultury. Zaproponowane scenariusze stały się inspiracją do zajęć, w których uczniowie odkrywali swoje umiejętności z podstaw programowania.