MSCDN logo Siedlce

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

 54 uczniów ze wschodniej części województwa mazowieckiego wzięło udział w drugiej edycji konkursu fotograficzno-językowego. Tematem ich prac jest niematerialne dziedzictwo kulturowe naszego regionu zaprezentowane w formie obrazu i tekstu w języku polskim i wybranym języku obcym.

 

Obradująca w dniu 24 maja Komisja przyznała nagrody oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

 

Klasy I-III szkoły podstawowej:


• I i II miejsca nie przyznano.
• 2 równorzędne III miejsca (po 100 zł)
- "Przydrożna kapliczka", Oskar Hilski – klasa III, Publiczna Szkoła Podstawowa
w Miastkowie Kościelnym, opiekun Magdalena Kajka
- "Uzdrawiająca woda ze Studzianki", Jan Czmoch – klasa II, Szkoła Podstawowa nr 12 w Siedlcach, opiekun Karol Czmoch
• Wyróżnienia:
- "Święconka", Wojciech Kurowski – klasa II, Szkoła Podstawowa w Krześlinie, opiekun Marzena Lisowska

 

Klasy IV-VIII szkoły podstawowej:


• I miejsce (300 zł) – "Słodka tradycja", Aleksandra Zielińska – klasa VIII, Szkoła Podstawowa w Platerowie, opiekun Alicja Zienkiewicz-Zielińska
• II miejsce (200 zł) – "Ozdabianie naczyń", Magdalena Michalak – klasa VI, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach, opiekun Iwona Moskwiak

• 3 równorzędne III miejsca (po 100 zł)
– "Majówka", Marcel Jawtoszuk – klasa V, Szkoła Podstawowa nr 1 w Siedlcach, opiekun Bożena Prachnio
- "Przydrożne majówki," Gabriela Dziewulak - klasa V, Szkoła Podstawowa w Olszycu Szlacheckim, opiekun Karolina Dziewulak – Chromińska
- "Wicie palm", Michał Szysz - klasa IV, Szkoła Podstawowa Platerowie, opiekun Alicja Zienkiewicz-Zielińska

• Wyróżnienia:
- "Kult Matki Bożej", Batłomiej Krasuski - klasa VI, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, opiekun Magdalena Krzymowska-Olszewska
- "Taniec jako tożsamość kulturowa", Maksymilian Karczmarczyk - klasa VIII , Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach, opiekun Magdalena Pietruszka

Na wystawę zakwalifikowane zostały również prace:
- "Na Zielone Świątki, tatarak w kątki", Natalia Wysokińska – klasa VII, Szkoła Podstawowa w Krzesku, opiekun Magdalena Lipińska-Peciak
- "Pamięć o bohaterach ojczyzny", Emila Gontarz – klasa VI, Publiczna Szkoła Podstawowa w Żabieńcu, opiekun Małgorzata Trzcińska-Prokofij

 

Klasy gimnazjalne i szkoły średnie:

• I miejsce (300 zł) – "Zielarka", Ligia Sędrowska, klasa III gimnazjum, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach, opiekun Małgorzata Hryniewicz
• II miejsce (200 zł) – "Lany poniedziałek", Julia Kenig, klasa II, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie, opiekun Ewa Wojtaś

• 3 równorzędne III miejsca (100 zł)
– "Dbanie o przydrożne krzyże i kapliczki", Patrycja Piekarska - klasa III gimnazjum, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach, opiekun Małgorzata Hryniewicz
- "Kolędnicy misyjni", Weronika Grzyb - klasa III gimnazjum, Publiczna Szkoła Podstawowa w Miastkowie Kościelnym, opiekun Magdalena Kajka
- "Niedziela Palmowa 2019 w Zwoli", Jakub Dziubak - klasa III gimnazjum, Publiczna Szkoła Podstawowa w Miastkowie Kościelnym, opiekun Magdalena Kajka

• Wyróżnienia:
– "Adwentowe liganie przy siedleckim Jacku", Marlena Ostas - klasa III gimnazjum, Szkoła Podstawowa nr 2 w Siedlcach, opiekun Elżbieta Stefańczyk
– "Kosze, koszyczki", Maja Michalak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Siedlcach, opiekun Małgorzata Ponikowska
– "Nabożeństwo majowe Majówka”, Joanna Wyrzykowska - klasa III gimnazjum, Szkoła Podstawowa nr 2 w Siedlcach, opiekun Elżbieta Stefańczyk

Na wystawę zakwalifikowane zostały również prace:
- "Andrzejkowa tradycja", Małgorzata Dadas - klasa III gimnazjum, Publiczna Szkoła Podstawowa w Miastkowie Kościelnym, opiekun Magdalena Kajka
- "Kwiaty dla Zmartwychwstałego", Oliwia Garwolińska - klasa III gimnazjum, Szkoła Podstawowa w Korytnicy, opiekun Monika Syczuk
- "Majówki przy kapliczkach", Weronika Jędrych - klasa II, Liceum Ogólnokształcące w Żelechowie, opiekun Anna Mosior
- "Niedziela Palmowa", Julia Sadowa - klasa III gimnazjum, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach, opiekun Małgorzata Hryniewicz.

- "Lany poniedziałek", Oliwia Chudek – klasa III, Szkoła Podstawowa w Miastkowie Kościelnym, opiekun Magdalena Kajka

 

Uroczystość podsumowania całego przedsięwzięcia wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się 6 czerwca 2019 r. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach w godzinach 11.00-13.00.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają dyplomy uczestnictwa, a ich opiekunowie – podziękowania.
Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Wielki świat małego człowieka. Dzieciństwo w kulturach pozaeuropejskich”.