Konferencja TIK to MY – wsparcie szkół w Projekcie „Lekcja:Enter” 2 marca 2021 r.
Zapraszamy na kolejną konferencję online organizowaną przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie (OEIiZK) we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN) pod tytułem TIK to MY – wsparcie szkół w Projekcie „Lekcja:Enter”. Konferencja skierowana jest do dyrektorów i nauczycieli różnych typów szkół i poziomów edukacyjnych, przedstawicieli organów prowadzących szkoły oraz administracji lokalnej z terenu Mazowsza.
Seminarium "Alternatywne sposoby ewaluacji w projektach FRSE"
17 III 2021 - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym seminarium pt.: Alternatywne sposoby ewaluacji w projektach FRSE.
Centrum Nauki Kopernik – w ramach „Wieczorów dla dorosłych”
Centrum Nauki Kopernik – rozpoczyna cykl comiesięcznych spotkań z naukowcami lekarzami, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem koronawirusa i doskonale rozumieją wątpliwości oraz obawy związane ze szczepieniami.
"Europejskie Lekcje o Mazowszu" - na konferencję zaprasza Olgierd Łukaszewicz
Czy wiecie, że to właśnie na Mazowszu narodziła się myśl o europejskiej integracji? O jej inicjatorze - Wojciechu Bogumile Jastrzębowskim - opowie Olgierd Łukaszewicz, jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych, założyciel Fundacji My Obywatele UE, podczas konferencji "Europejskie Lekcje o Mazowszu", która odbędzie się 11 lutego 2021 r. online. Zapraszamy!
Złote Szkoły NBP
Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP, który popularyzuje zagadnienia ekonomiczne w środowiskach szkolnych i lokalnych. Inicjatywa jest skierowana do uczniów klas VII-VIII, młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ich nauczycieli. Szkoły biorące udział w programie, mają możliwość zdobycia prestiżowego tytułu „Złota Szkoła NBP” oraz atrakcyjnych nagród pieniężnych. Program uwzględnia ograniczenia związane z pandemią.
Mazowsze w Europie
Konkurs z nagrodami dla nauczycieli na najlepsze scenariusze zajęć edukacyjnych organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
II edycja projektu: „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”.
Zapraszamy szkoły, nauczycieli i uczniów klas pierwszych szkół podstawowych do udziału w II edycji innowacyjnego projektu z zakresu edukacji finansowej pt.: „Myślę działam, decyduję – finanse dla najmłodszych”. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie otrzymają przygotowane materiały dydaktyczne: pakiet dla ucznia i poradnik dla nauczyciela. Materiały mają pozytywną opinię i rekomendacje. Za rekrutację uczniów będą odpowiadali nauczyciele wychowawcy. Przystąpienie ucznia do projektu będzie wymagało zgody rodziców. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 lutego 2021 roku.
Do stołu podano czyli teatr na widelcu
Zapraszamy do udziału w III edycji projektu skierowanego do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej, nauczycieli plastyki, wychowawców świetlic, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów oraz innych zainteresowanych tematyką. Projekt ma na celu wzbogacić warsztat pracy nauczyciela pracującego z dziećmi zarówno w trybie stacjonarnym jak i zdalnym.
Grant TIK TO MY - projekt „Lekcja: Enter”- edycja II
W ramach proponowanych szkoleń uczestnicy podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych, rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest.
CNKopernik i konkurs dla uczniów "Skarby z odzysku" - do wygrania 3500 zł.
Centrum Nauki Kopernik zaprasza do udziału w 5.edycji konkursu minigrantowego pod hasłem „Skarby z odzysku”- realizowanego w ramach programu Konstruktorzy Marzeń.
Doradcy metodyczni
W Mazowieckiem Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach są zatrudnieni doradcy metodyczni. Zapraszamy Państwa nauczycieli do współpracy z nimi.
Konkurs fotograficzno–językowy dla uczniów
Zapraszamy nauczycieli i uczniów wszystkich typów szkół z rejonu działania MSCDN Wydział w Siedlcach do udziału w kolejnej edycji konkursu „Jestem stąd”.
FRSE Regionalne Punkty Informacyjne
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, informujemy, że Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli przystąpiło do konkursu FRSE w wyniku którego zostało wyłonione jako Regionalny Punkt Informacyjny FRSE na rok 2020-2021 dla województwa mazowieckiego.
Sukces szkół z rejonu działania MSCDN Wydział w Siedlcach
W II edycji kuratoryjnego Konkursu Wiedzy o Mazowszu trójka uczniów ze szkół podstawowych w Wiśniewie i Sokołowie Podlaskim uzyskała tytuły finalistów i tym samym dodatkowe punkty w rekrutacji do wybranych szkół ponadpodstawowych. W rywalizacji zespołowej wyróżniają się dokonania drużyn z siedleckich podstawówek („siódemki” i „piątki”) oraz z Łysowa. Więcej
Jak bezpiecznie prowadzić lekcje online? Poradnik dla nauczycieli i dyrektorów.
W poradniku, który powstał przy wsparciu Rzecznika Praw Obywatelskich znajdują się:
„Szkolni Pasjonaci” sieć współpracy i samodoskonalenia nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej
Serdecznie zapraszam do udziału w prowadzonej na platformie e-learningowej MSCDN moodle sieci współpracy i samodoskonalenia nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej„Szkolni Pasjonaci”, której głównym zadaniem jest grupowe wypracowanie rozwiązań w zakresie wsparcia nauczycieli w tosowaniu modelu zdalnej pracy z uczniami w wieku wczesnoszkolnym. Zapisy do sieci na platformie moodle MSCDN Wydział w Siedlcach, Pasjonaci, na adres: http://moodle2016.mscdn.pl/login/indeks.php
Startuje fanpage Archiwa Siedleckie
Fp Archiwa Siedleckie dla nauczycieli, uczniów i pasjonatów powstał jako odpowiedź na prośby znajomych nauczycieli z terenu województw: mazowieckiego i lubelskiego, którzy poprzez wykorzystanie materiałów archiwalnych i bibliotecznych chcą uatrakcyjnić swe zajęcia w ramach pracy zdalnej z uczniami. Stronę współtworzą trzy siedleckie archiwa: Archiwum Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Archiwum Państwowe w Siedlcach, Archiwum Diecezjalne w Siedlcach.
Historia Siedlec dla najmłodszych
Siedleckie stowarzyszenie tutajteraz przygotowało wyjątkową publikację dla dzieci od 5 do 9 lat „Siedlce. Wehikuł czasu”. Książka umożliwia odbycie ciekawej podróży w czasie od dinozaurów aż do dalekiej przyszłości. Małych czytelników czeka m.in. spotkanie z niezwykłą księżną, postępową nauczycielką i utalentowaną malarką, interaktywne plansze i zadania.
Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych
Projekt stypendialny "Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, X Osi Priorytetowej, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.2 Programy stypendialne. Celem udzielania stypendiów jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów szkół zawodowych z obszaru Województwa Mazowieckiego...
Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością
z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego, przy udziale m. in. pracowników Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowany został Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawością.
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec