• Co musisz wiedzieć o koronawirusie
  Co musisz wiedzieć o koronawirusie

  Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

  Czytaj więcej...
 • Konkurs dla Konstruktorów Marzeń - zgłoszenia do 8 marca!
  Konkurs dla Konstruktorów Marzeń - zgłoszenia do 8 marca!

  Centrum Nauki Kopernik ogłosił konkurs grantowy dla Konstruktorów Marzeń! Nauczycielu pracowni technicznej, opiekunie uczniów-pasjonatów majsterkowania, konstruowania, powiedz o tym podopiecznym i wspólnie wypełnijcie formularz.

  Czytaj więcej...
 • IV Ogólnopolski Kongres Oświatowy EDUTEC pod hasłem: #KreaTYwni
  IV Ogólnopolski Kongres Oświatowy EDUTEC pod hasłem: #KreaTYwni

  Program Kongresu będzie realizowany przez 2 dni – 5-6 marca 2020 r. Motywem przewodnim wszystkich wystąpień i działań będzie kreatywność. Zaproszenie kierowane jest do dyrektorów szkół i nauczycieli , a także wszystkich zainteresowanych tematem.

  Czytaj więcej...
 • Sto lat dydaktyki fizyki w Polsce
  Sto lat dydaktyki fizyki w Polsce

  W imieniu organizatorów chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XLVI Nadzwyczajnym Zjeździe Fizyków Polskich w Warszawie, w terminie 24-26 kwietnia 2020 roku. Rejestracja na Zjazd jest otwarta na stronie: https://100lat.ptf.net.pl/

  Czytaj więcej...
 • Ogłoszenie o naborze kandydatów do realizacji zadań doradców metodycznych
  Ogłoszenie o naborze kandydatów do realizacji zadań doradców metodycznych

  Mazowiecki Kurator Oświaty ogłasza nabór kandydatów do realizacji zadań doradców metodycznych w placówkach doskonalenia nauczycieli.

  Czytaj więcej...
 • Lekcje o Mazowszu - IV edycja
  Lekcje o Mazowszu - IV edycja

  Zapraszamy do udziału w czwartej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, zadanie konkursowe polega naopracowaniu scenariuszazajęćz zakresu edukacji regionalnej–dla wybranej grupy wiekowej: 7-9 lat, 10–14 lat lub 15-18 lat. W tym roku tematem przewodnim są lata 20-te XX wieku na Mazowszu.

  Czytaj więcej...
 • Erasmus+
  Erasmus+

  erasmus plus logo"Akceptacja na rzecz różnorodności kulturowej wspominając – rozwijając – testując". W kontekście mających właśnie miejsce ruchów uchodźczych do państw wspólnoty europejskiej poniższe pytania skierowane są w szczególności do osób zaangażowanych w kształcenie dorosłych, w pracę socjalną czy inicjatywy lokalne

  Czytaj więcej...
 • Wiosenna diagnoza matematyczna
  Wiosenna diagnoza matematyczna

  Zapraszamy nauczycieli matematyki szkół średnich kończących się maturą do udziału w kursie on-line "Matematyka w Połowie drogi… - wieloaspektowa diagnoza umiejętności matematycznych uczniów klas drugich szkół średnich kończących się maturą". W ramach kursu nauczyciel przeprowadzi w swoich klasach drugich LO (lub klasach trzecich TECHNIKUM) diagnozy umiejętności matematycznych uczniów: na poziomie podstawowym i/lub na poziomie rozszerzonym.

  Czytaj więcej...
 • Najnowszy numer Merium już gotowy!
  Najnowszy numer Merium już gotowy!

  Sztuczna inteligencja, wirualna rzeczywistość i...wirtualna piaskownica! Ponadto - jak zrozumieć świat przyrody z pomocą nowoczesnych technologii oraz co nas czeka w najbliższej przyszłości... Między innymi takie zagadnienia omawiają autorzy najnowszego numeru Meritum. Polecmy!

 • Niebezpieczne e-papierosy
  Niebezpieczne e-papierosy

  Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie. Informacje na ten temat opracował  Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej...

 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020
  Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020

  Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

  Czytaj więcej...
 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
 • Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka
  Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka

  Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie skierowany do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów i trzyletnich liceów z terenu Mazowsza, osiągających wysokie wyniki w nauce.

  Czytaj więcej...
A A

 

  Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020

  1. Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.
  2. Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.
  3. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
  4. Rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów.
  5. Rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.
  6. Tworzenie oferty programowej w kształceniu zawodowym. Wdrażanie nowych podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego.

 

 

czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czym się zajmujemy