• Zaprogramuj swoją przyszłość. STEAM-owe lekcje
  Zaprogramuj swoją przyszłość. STEAM-owe lekcje

  Zapraszamy dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli, przedstawicieli samorządów na konferencję „Zaprogramuj swoją przyszłość. STEAM-owe lekcje”, która przybliży Państwu koncepcję STEAM. Łączy ona w sobie pięć bloków tematycznych:  naukę, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę.

  Czytaj więcej...
 • smartfoNOWY uczeń to wyzwanie!
  smartfoNOWY uczeń to wyzwanie!

  Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month). Z tej okazji polecamy szczególnie 3 numer Meritum, w którym znajdują się artykuły dotyczące naszej obecności w sieci i związanych z tym konsekwencji. Zapraszamy!

 • Bezpłatne warsztaty z autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń
  Bezpłatne warsztaty z autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń

  Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty z Metody Pytań i Doświadczeń, stworzonej przez Fundację Uniwersytet Dzieci, które odbędą się w Wydziałach MSCDN. Szkolenie dostosowane jest do potrzeb nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

  Płock   Ciechanów   Radom   Ostrołęka

 • Niebezpieczne e-papierosy
  Niebezpieczne e-papierosy

  Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie. Informacje na ten temat opracował  Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej...

 • Trwają zapisy na IV edycję Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
  Trwają zapisy na IV edycję Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

  Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Do wygrania roczne stypendium na Warszawskiej Szkole Filmowej, indeksy na uczelnie w całej Polsce oraz akredytacje na festiwale filmowe.

  Czytaj więcej...
 • Konkurs wiedzy o Mazowszu
  Konkurs wiedzy o Mazowszu

  Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają do udziału w II edycji „Konkursu wiedzy o Mazowszu”.

  Laureaci i finaliści, tak jak w przypadku wszystkich konkursów kuratoryjnych, uzyskają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej na Mazowszu.

  Czytaj więcej...
 • VI Kongres Edukacja i Rozwój
  VI Kongres Edukacja i Rozwój

  Wierzymy w moc wzajemnego wspierania się w działaniu, w siłę inspiracji i korzystania z doświadczeń innych, w budowanie koalicji.  Zapraszamy Państwa do udziału w VI Kongresie Edukacja i Rozwój.

  Czytaj więcej...
 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020
  Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020

  Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

  Czytaj więcej...
 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
 • Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka
  Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka

  Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie skierowany do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów i trzyletnich liceów z terenu Mazowsza, osiągających wysokie wyniki w nauce.

  Czytaj więcej...
A A

Czym się zajmujemy