• Konkurs dla Konstruktorów Marzeń
  Konkurs dla Konstruktorów Marzeń

  Centrum Nauki Kopernik ogłosił konkurs grantowy dla Konstruktorów Marzeń! Nauczycielu pracowni technicznej, opiekunie uczniów-pasjonatów majsterkowania, konstruowania, powiedz o tym podopiecznym i wspólnie wypełnijcie formularz.

  Czytaj więcej...
 • Ogłoszenie o naborze kandydatów do realizacji zadań doradców metodycznych
  Ogłoszenie o naborze kandydatów do realizacji zadań doradców metodycznych

  Mazowiecki Kurator Oświaty ogłasza nabór kandydatów do realizacji zadań doradców metodycznych w placówkach doskonalenia nauczycieli.

  Czytaj więcej...
 • Ferie już trwają - o czym warto pamiętać?
  Ferie już trwają - o czym warto pamiętać?

  Ferie na Mazowszu już wkrótce. Podczas zimowego wypoczynku należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, które znajdują się na stronie ORE.

  Czytaj więcej...
 • Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych MDD II edycja 2
  Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych MDD II edycja 2

  Zapraszamy nauczycieli oraz uczniów klas pierwszych szkół podstawowych edukacji wczesnoszkolnej do udziału w II edycji innowacyjnego projektu z zakresu edukacji finansowej pt. “Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych” współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski.

  Szczegółowe informacje       Zaproszenie

 • Erasmus+
  Erasmus+

  erasmus plus logo"Akceptacja na rzecz różnorodności kulturowej wspominając – rozwijając – testując". W kontekście mających właśnie miejsce ruchów uchodźczych do państw wspólnoty europejskiej poniższe pytania skierowane są w szczególności do osób zaangażowanych w kształcenie dorosłych, w pracę socjalną czy inicjatywy lokalne

  Czytaj więcej...
 • Wiosenna diagnoza matematyczna
  Wiosenna diagnoza matematyczna

  Zapraszamy nauczycieli matematyki szkół średnich kończących się maturą do udziału w kursie on-line "Matematyka w Połowie drogi… - wieloaspektowa diagnoza umiejętności matematycznych uczniów klas drugich szkół średnich kończących się maturą". W ramach kursu nauczyciel przeprowadzi w swoich klasach drugich LO (lub klasach trzecich TECHNIKUM) diagnozy umiejętności matematycznych uczniów: na poziomie podstawowym i/lub na poziomie rozszerzonym.

  Czytaj więcej...
 • Photon w akcji, czyli
  Photon w akcji, czyli "Misja: programowanie" rozpoczęta

  Szkolenia z nauki programowania dla blisko 260 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wsparcie trenera w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć z uczniami oraz książki, tablety, roboty i gry edukacyjne wspierające naukę programowania to kluczowe elementy projektu, który realizujemy wspólnie z FRSI.

  Czytaj więcej...
 • Najnowszy numer Merium już gotowy!
  Najnowszy numer Merium już gotowy!

  Sztuczna inteligencja, wirualna rzeczywistość i...wirtualna piaskownica! Ponadto - jak zrozumieć świat przyrody z pomocą nowoczesnych technologii oraz co nas czeka w najbliższej przyszłości... Między innymi takie zagadnienia omawiają autorzy najnowszego numeru Meritum. Polecmy!

 • Niebezpieczne e-papierosy
  Niebezpieczne e-papierosy

  Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie. Informacje na ten temat opracował  Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej...

 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020
  Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020

  Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

  Czytaj więcej...
 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
 • Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka
  Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka

  Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie skierowany do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów i trzyletnich liceów z terenu Mazowsza, osiągających wysokie wyniki w nauce.

  Czytaj więcej...
A A

Czym się zajmujemy