A A

Każdego dnia od poniedziałku do piątku o 13:00 edukatorki i edukatorzy Centralnego Domu Technologii prowadzą lekcje zdalne dla uczniów wszystkich poziomów szkół. W środy są one dodatkowo tłumaczone na Polski Język Migowy.

Zapraszamy na pierwszą w Polsce OGÓLNOPOLSKĄ, WIRTUALNĄ KONFERENCJĘ EDUKACYJNĄ, podczas której zajmiemy się JAKOŚCIĄ w zdalnej edukacji, aby skutecznie wspomóc nauczycieli, rodziców i odciążyć dzieci.

Podczas zdalnego nauczania do kwestii testów można podejść w tradycyjny sposób. Można też odważyć się i spróbować zrobić interaktywny i multimedialny pokój zagadek. Uczeń wykazuje się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim kształtuje swoje umiejętności związane z szeroko rozumianymi kompetencjami cyfrowymi. Zaryzykujesz? Spróbujesz? Przekonaj się sam!

Wirtualny pokój zagadek w OneNote (plik pdf)

W poradniku, który powstał przy wsparciu Rzecznika Praw Obywatelskich znajdują się:
➢zasady, które warto ustalić z uczniami przed lekcją online;
➢narzędzia online i zasady korzystania z nich tak, by zapewnić bezpieczeństwo;
➢wskazówki, co zrobić w razie naruszenia zasad prowadzonej lekcji;
➢prawa nauczycieli prowadzących lekcje online, dotyczące ochrony danych osobowych, wizerunku, dobrego imienia;
➢wsparcie dla dyrektorów szkół przy organizowaniu systemu nauczania online

Zapraszamy do odwiedzenia strony - https://zdalnie.edu-akcja.pl/ i pobrania darmowego e-booka pt. Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19 przygotowanego przez prof. Jacka Pyżalskiego.

W związku z obecną sytuacją w szkołach wydawnictwo Meridian zdecydowało się wesprzeć edukację domową i zdalną w całej Polsce. W najbliższych tygodniach E-learning to najlepszy sposób na naukę. Udostępniamy nauczycielom oraz uczniom więc wszystkie nasze zasoby multimedialne bezpłatnie do końca roku szkolnego.

W odpowiedzi na potrzeby nauczycieli, uczniów i obowiązkową naukę zdalną wydawnictwo MAC Edukacja przygotowało bezpłatne zasoby do nauki zdalnej, obejmujące materiały do wychowania przedszkolnego i edukacji szkolnej. Podręczniki, ćwiczenia, materiały interaktywne pomocne w nauce zdalnej i jej codziennej organizacji dostępne są na stronie www.mac.pl/publikacje

Szukając potrzebnej publikacji możecie Państwo skorzystać z podziału na cykle i klasy. Niezbędny fragment możecie Państwo udostępnić bezpośrednio swoim uczniom, np. za pośrednictwem dziennika elektronicznego, mailem lub komunikatorem w jednym z serwisów społecznościowych. Zapraszamy do korzystania!

Program Finansoaktywni dostosowany do lekcji on-line

 Od 30 marca 2020 r. materiały edukacyjne dla nauczycieli, przygotowane w ramach programu edukacyjnego „Finansoaktywni”, są dostosowane do lekcji on-line.

  • Teraz nauczyciel ma do dyspozycji scenariusz i materiały do przeprowadzenia lekcji zdalnie w czasie rzeczywistym oraz materiały dla ucznia do samodzielnej pracy.
  • Ministerstwo Finansów włącza się też do Akcji E-edukacja, zainicjowanej przez GovTech Polska.

Centrum Nauki Kopernik udostępnia nauczycielom bezpłatny kurs online o wykorzystaniu zdjęć satelitarnych na lekcjach geografii, fizyki, biologii czy wiedzy o społeczeństwie.

Sytuacja pandemii jest czasem trudnym. Prowadzenie zajęć przez Internet znacząco różni się od nauczania podczas spotkania osobistego. Badania pokazują, że dłuższe siedzenie przed ekranem jest męczące, powoduje u wielu osób pobudzenie i napięcie. W tych warunkach jest bardzo ważne, aby dać sobie i innym prawo do nie bycia perfekcyjnym. Podajemy 10 zasad, których utrzymanie ułatwi prowadzenie nauki przez Internet.

10 zasad pracy zdalnej.pdf

Szanowni Państwo,
W czasach pracy zdalnej z uczniami każdy z nas poszukuje inspirujących materiałów, które można przekazać naszym podopiecznym aby zachęcić ich do nauki. W tym kontekście zwracamy Państwa uwagę na grę na urządzenia mobilne pt. Zaginiona Partytura Moniuszki. Gra w formie zagadek płaszcza i szpady przekazuje dzieciom wiedzę o Stanisławie Moniuszce i może być interesującą alternatywą dla przygotowania uczniów do zajęć na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki.
Gra jest bezpłatna i została opracowana w ramach Roku Moniuszkowskiego i sfinansowania przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji o grze znajdziecie Państwo pod linkiem Roku Moniuszkowskiego

https://moniuszko200.pl/pl/aktualno%C5%9Bci/2019-11-13/8071/zaginiona-partytura-moniuszki-inspirujaca-gra-dla-dzieci-i-mlodziezy2

 

Narzędzia do pracy zdalnej

W niniejszym artykule przedstawiamy portfel aplikacji przeznaczonych do pracy zdalnej