Konkurs programistyczny - Hack Heroes oraz Minihackathon Nowa Akademia
Mazowiecki Kurator Oświaty
Zaprasza do udziału w ogólnopolskiem konkursie programistycznym Hack Heroes oraz Minihackathon Nowa Akademia w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania organizowanym przez Fundację Media 3.0 oraz firmę SAP SE.
Bezpieczeństwo i współpraca z mediami
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej/Szef Obrony Cywilnej Kraju wraz ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej (SGSP) zapraszają na 2 bezpłatne szkolenia.
1) „Edukacja dla bezpieczeństwa”
2) „Współpraca z mediami i efektywne komunikowanie się”
„EDUKREATOR NA MAZOWSZU” - KONKURS DLA SZKÓŁ I NAUCZYCIELI
To już V edycja konkursu, który zmienia szkołę na Mazowszu.
KORZYŚCI DLA SZKOŁY, UCZNIÓW I NAUCZYCIELI:
- uczniowie będą zmotywowani do twórczego myślenia,
- elementy kulturotwórcze wzbogacą lekcje,
- dzieci i młodzież nauczą się kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów,
- nauczyciele podzielą się oryginalnymi pomysłami, które zostaną docenione,
- pobudzona wyobraźnia uczniów pozwoli im znajdować innowacyjne rozwiązania.
TIK to My - zaproszenie na konferencję
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie (OEIiZK) we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN) w dniu 28 września 2021r. organizują konferencję online pod tytułem Aktywizujące narzędzia cyfrowe w praktyce szkolnej – grant TIK TO MY w projekcie „Lekcja:Enter” przeznaczoną dla dyrektorów oraz nauczycieli różnych typów szkół, przedstawicieli organów prowadzących szkoły oraz przedstawicieli administracji lokalnej z terenu Mazowsza.
Projekt "Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach" – realizacja 2021-2022
Zapraszamy do udziału w projekcie Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach, który realizuje Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Teatrem Wielkim - Operą Narodową i firmą iSpot.
KONKURS „MOJE MAZOWSZE”
Budowanie tożsamości regionalnej, poszerzanie wiedzy na temat historii Mazowsza i wzmacnianie więzi społecznych to tylko niektóre cele przyświecające tegorocznemu konkursowi historyczno-literackiemu „Z flagą Mazowsza”. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i zachęcenia młodzieży do udziału w tym projekcie.
Nabór prac trwa do 8 października.
Jesienne propozycje szkoleniowe dla nauczycieli
Z nowym rokiem szkolnym miło nam Państwa zaprosić do częstowania się wrześniowo-październikowym tortem rozmaitości edukacyjnych. A jest w czym wybierać.
Zachęcamy do przejrzenia oferty i przypominamy, że szkolenia mają ograniczoną ilość miejsc.
Letnia Szkoła Chemii
To był niezwykły czas, pełen zaskakujących reakcji chemicznych i radości ze wspólnego odkrywania! W ostatnim tygodniu wakacji Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce we współpracy z tutejszą Szkołą Podstawową nr 2 im. Stanisława Staszica zorganizowały zajęcia rozwijające umiejętności chemiczne. Od 23 do 27 sierpnia młodzi, zdolni uczniowie z ostrołęckich podstawówek uczestniczyli w Letniej Szkole Chemii, której najważniejszym elementem było samodzielne eksperymentowanie.
Nauczyciel na starcie - zapraszamy do projektu
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu NAUCZYCIEL NA STARCIE. Projekt adresowany jest do nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek rozpoczynających pracę w szkole o stażu 0 - 3 lata.
Rola hormonu alpha-melantropowego w łagodzeniu postępu zaburzeń funkcji poznawczych w chorobie Alzheimera
Wakacje – czas odpoczynku czy realizacji pasji badacza?
Patryk Wekwejt, uczestnik olimpiad, autor artykułów do magazynu Międzynarodowego Młodzieżowego Stowarzyszenia Neuronauki, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce oraz stypendysta Marszałka Województwa Mazowieckiego i „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”, młody badacz interesujący się chorobą Alzheimera, właśnie przygotowuje się do wyjazdu na międzynarodową konferencję London International Youth Science Forum (LIYSF). Jego projekt badawczy „Rola hormonu alpha-melantropowego w łagodzeniu postępu zaburzeń funkcji poznawczych w chorobie Alzheimera” został zauważony i zaakceptowany przez zarząd konferencji. Pierwszy raz w historii regionu projekt badawczy ucznia będzie prezentowany na tak prestiżowej konferencji. Obecnie Patryk uczestniczy w obozie ADAMED SmartUP dla uczniów uzdolnionych w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych.
Patryku, trzymamy kciuki! Powodzenia na konferencji!
Najlepsi chemicy wśród chemików...
Dnia 17 maja 2021 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Chemiczny LabChem dla uczniów klas 7 z terenu miasta Ostrołęki. W konkursie wzięło udział 36 największych miłośników chemii. Pomimo przedłużającej się pandemii i trudnych warunków zdalnego nauczania nasi chemicy wykazali się zaangażowaniem i wiedzą oraz udowodnili, że warto rozwijać swoje pasje.
Rozstrzygnięcie V edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”
Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli kolejny raz zorganizował konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji. Autorzy nadesłanych prac zaproponowali różnorodne spojrzenia na Mazowsze w kontekście Europy. Miło nam poinformować, że lista laureatów V edycji "Lekcji o Mazowszu" jest już znana.
Gratulujemy zwycięzcom!
NAUCZYCIELOM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONFERENCJI
Majowa konferencja z prof. Tomaszem Frołowiczem ”WF – jak zaplanować rok szkolny 2021/2022?” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Poruszyliśmy na niej m.in. tematy dotyczące pracy nauczycieli wychowania fizycznego w nowym roku szkolnym oraz oceniania sprzyjającego aktywności uczniów na lekcjach wf. Uczestnicy zauważyli wiele pozytywnych aspektów planowania już teraz przyszłego roku szkolnego, w który chcą wejść z dużą energią i precyzyjnym motywowaniem uczniów po tak długim okresie lekcji online. Na kolejną konferencję zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego we wrześniu i w październiku.
"Europejskie Lekcje o Mazowszu" - na konferencji gościł Olgierd Łukaszewicz
Czy wiecie, że to właśnie na Mazowszu narodziła się myśl o europejskiej integracji? O jej inicjatorze - Wojciechu Bogumile Jastrzębowskim - opowiedział Olgierd Łukaszewicz, jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych, założyciel Fundacji My Obywatele UE, podczas konferencji "Europejskie Lekcje o Mazowszu". Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wyniki konkursu o tej samej nazwie podajemy w kolejnej informacji.
Projekt grantowy „Zdolni zdalnie – edukacja zdalna w przedszkolu i szkole” - zakończyliśmy rekrutację.
Rekrutacja do projektu „Zdolni zdalnie” zakończona. Osiągnięto limit zgłoszeń na listach podstawowych i rezerwowych. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się do naszego grantu.
Cyfrowa biblioteka dla nauczycieli i uczniów polona.pl
Audiobooki lektur i klasyki literatury, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Regionalny Punkt Informacyjny FRSE
Szanowni Państwo,
Informujemy, że od 1 września 2020 r Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli jest Regionalnym Punktem Informacyjnym FRSE na rok 2020-2021 dla województwa mazowieckiego.