A A

 

 

W siedzibie MSCDN Wydział w Siedlcach konferencja z cyklu Lekcje o Mazowszu odbędzie się w piątek 22 lutego 2019r. w godz. 12.00 -14.30.

Wydarzenie jest  integralnym elementem realizowanego przez Samorząd WM i MSCDN projektu mającego na celu  zainspirowanie nauczycieli do podejmowania działań budujących poczucie przynależności do regionu.

Konferencja nawiązuje do „Roku dla Niepodległej” i ogłoszonego wtenczas konkursu, którego tematem przewodnim było 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W efekcie pozyskano propozycje scenariuszy lekcji o Mazowszu z zastosowaniem innowacyjnych metod nauczania, w tym gier edukacyjnych. Najlepsze prace zostały nagrodzone i wydane w publikacji, którą otrzymają bezpłatnie wszyscy uczestnicy konferencji. Scenariusze są na tyle uniwersalne, że można do nich sięgać również poza rokiem jubileuszowym.

Wykład inauguracyjny pt. „Pierwsze dni niepodległości na Mazowszu” wygłosi prof. zwycz. dr hab. Janusz Odziemkowski (UKSW), historyk specjalizujący się w historii najnowszej, autor wielu książek i artykułów z zakresu historii wojskowości, historii Kościoła, międzynarodowych konfliktów zbrojnych, historii walk o niepodległość XIX-XX w. oraz II Rzeczypospolitej.

W ramach konferencji  przewidziany jest panel z udziałem autorów opublikowanych scenariuszy,  a także prezentacja działań związanych z trzecią edycją konkursu dla nauczycieli oraz pierwszą edycją konkursu dla uczniów.

Szczegółowy program w załączeniu.

Rejestracja online https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/14400/o//w/Siedlce

Serdecznie zapraszamy!