Warning: Use of undefined constant JMF_THEMER_MODE - assumed 'JMF_THEMER_MODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /mscdn2018/plugins/system/djjquerymonster/djjquerymonster.php on line 210
Warsztaty online dla nauczycieli historii
Drukuj

Siedleckie instytucje: Archiwum Państwowe i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają na szkolenie.

MSCDN Wydział w Siedlcach i Archiwum Państwowe w Siedlcach  zapraszają na szkolenie poświęcone niekonwencjonalnym metodom prowadzenia zajęć w zakresie wykorzystania źródeł w edukacji historycznej. Tematyka bazuje na nagrodzonym w konkursie „Lekcje o Mazowszu” scenariuszu „Polacy i Żydzi w Siedlcach – razem ale obok siebie”.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną najciekawsze dokumenty z zasobu Archiwum Państwowego w Siedlcach dotyczące społeczności żydowskiej, wspomnienia Żydów ocalałych z Holocaustu oraz omówione zostaną możliwości prowadzenia poszukiwań online, a także  inicjatywy  prowadzone przez archiwa państwowe oraz inne instytucje w  zakresie  prowadzonych działań edukacyjnych.

Ważnym elementem warsztatów będzie wymiana doświadczeń w zakresie edukacji historycznej oraz próba odpowiedzi na pytanie, jak interesująco prowadzić zajęcia, również w systemie pracy zdalnej.

Warsztaty poprowadzi autorka scenariusza „Polacy i Żydzi w Siedlcach – razem ale obok siebie”, p. Beata Troć, kierownik Oddziału Informacji, Udostępniania i Popularyzacji Archiwum Państwowego w Siedlcach oraz Iwona Moczydłowska, konsultant MSCDN.

Termin: 27 maja 2021 roku, godz. 14.00-17.00.

Rejestracja