A A

WoM2021v2x125

Wkrótce rusza rejestracja do IV edycji interdyscyplinarnego „Konkursu wiedzy o Mazowszu”.  Stawką w grze są dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej na Mazowszu oraz - nowość! - wysokie nagrody pieniężne za realizację najlepszych projektów.

Więcej

Jestem stad 5x125

Rusza V edycja konkursu „Jestem stąd”. Celem tego przedsięwzięcia jest zainspirowanie nauczycieli do podejmowania w pracy dydaktycznej z uczniami działań ukierunkowanych na poznawanie właściwych dla naszego regionu aspektów kultury niematerialnej, odkrycie ich wartości oraz promocja regionu w świecie jako ciekawego miejsca na mapie Europy.

My Post288Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Delegatura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających i uczących się na Mazowszu do wzięcia udziału w konkursie MOJE MAZOWSZE I EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO PLASTYCZNO-LITERACKIEGO

mazowsze serce polskiJeśli Twoja szkoła jest miejscem, w którym są kreatywne przedsięwzięcia? Nauczyciele prowadzą lekcję w twórczy, niebanalny sposób? W Twojej szkole są zajęcia związane z kulturalnymi projektami? Zapraszamy do wzięcia udziału w V edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Mazowsza, które stwarzają przestrzeń do kreatywnego rozwoju ucznia poprzez upowszechnianie kultury.

Szczegóły na stronie:

https://mazovia.pl/pl/konkursy/edukreator-na-mazowszu.html

EDL Logo126 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską 800 milionów Europejczyków celebruje europejską różnorodność językową i kulturową. W ramach tych obchodów MSCDN od lat organizuje konferencję dla nauczycieli języków obcych. Tematyka wiodąca tegorocznej konferencji dotyczy wykorzystania doświadczenia nauczania zdalnego podczas lekcji stacjonarnych. Bądź z nami online!

warcaby w mazowieckiej szkole

Zapraszamy dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych na konferencję Warcaby w mazowieckiej szkole – konferencja inauguracyjna.

Audycja w Radiu Płock

Czytaj więcej...

06 09 2021 IKONA NA POSSzanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele informujemy, że trwa kolejny nabór szkół województwa mazowieckiego do grantu TIK TO MY w ramach projektu "Lekcja:Enter”. Zajęcia rozpoczną się jesienią 2021 roku - serdecznie zapraszamy. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne!

Plakat                                                      Zaproszenie

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu NAUCZYCIEL NA STARCIE. Projekt adresowany jest do nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek rozpoczynających pracę w szkole o stażu 0 - 3 lata.

kodowanie na dywanie v2

Zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej na certyfikowane warsztaty kodowania i programowania offline i online z wykorzystaniem tabletów i GeniBotów prowadzone przez specjalistów z EduSense.

union jack 1027898 1920Zapraszamy nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych na kursy doskonalące z zakresu języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Zajęcia prowadzone są w trybie zdalnym przez doświadczonych lektorów.

dyrektorMazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach prowadzi rekrutację na kolejna edycję kursu kwalifikacyjnego w zakresie zarządzania oświatą dla nauczycieli czynnych zawodowo. Kurs będzie realizowany w systemie hybrydowym.

twitter konfaedu 385Zapraszamy do udziału w projekcie Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach, który realizuje Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Teatrem Wielkim - Operą Narodową i firmą iSpot.

szablon art kierunki polityki oswiatowej 385x125px

Minister Edukacji Narodowej ustalił kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj więcej...

doradcy metodyczniW Mazowieckiem Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach są zatrudnieni doradcy metodyczni. Zapraszamy Państwa nauczycieli do współpracy z nimi.

frse2

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, informujemy, że Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli przystąpiło do konkursu FRSE w wyniku którego zostało wyłonione jako Regionalny Punkt Informacyjny FRSE na rok 2020-2021 dla województwa mazowieckiego.