A A

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego i matematyki wszystkich typów szkół do udziału w kursie „Jak rozwijać kompetencje kluczowe uczniów – sytuacje dydaktyczne i projekty edukacyjne”. Kurs będzie prowadzony metodą blended-learning, łącząc tradycyjne sposoby nauki (bezpośredni kontakt z prowadzącymi) z aktywnościami prowadzonymi on-line.

Kurs blended – learning „Jak rozwijać kompetencje kluczowe uczniów – sytuacje dydaktyczne i projekty edukacyjne.”

Celem kursu jest uświadomienie nauczycielom znaczenia kompetencji kluczowych w uczeniu się przez całe życie, a także doskonalenie umiejętności planowania działań dydaktycznych uwzględniających rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów.

Moduły kursu:

1. Cele i założenia kursu, prezentacja możliwości platformy Moodle – spotkanie stacjonarne.

Moduły realizowane on-line, na platformie Moodle:

2. Tło i cele kompetencji kluczowych w uczeniu się przez całe życie.

3. Podstawa programowa a kompetencje kluczowe.

4. Planowanie działań w zakresie skutecznego rozwijania kompetencji kluczowych uczniów - sytuacje dydaktyczne i projekty edukacyjne.

5. Praktyczne sposoby rozwijania kompetencji kluczowych na lekcjach języka polskiego – grupa 1.

6. Praktyczne sposoby rozwijania kompetencji kluczowych na lekcjach matematyki – grupa 2.

Terminarz: Od 04.02. do 27.02.2020 – zgłaszanie się na kurs.

Informacje o szkoleniu i linki do zgłaszania się na kurs:

poloniści - https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/16822/o//w/Radom

matematycy - https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecej1/id/16821/o//w/Radom

27.02.2020, godz. 15:00 – 18:00 w sali 206 (komputerowej) w MSCDN Radom, ul. Kościuszki 5A – spotkanie stacjonarne wszystkich uczestników kursu z prowadzącymi.

Zapoznamy Państwa z założeniami kursu oraz zaprezentujemy w jaki sposób realizować zadania kursu na platformie Moodle. Podczas spotkania wszyscy uczestnicy otrzymają kody dostępu i zalogują się na platformę kursu.

Od 02.03. – 03.04.20220 – realizacja kursu na platformie Moodle. Udział w kursie „Jak rozwijać kompetencje kluczowe uczniów…” jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadzące: Janina Ziętek (język polski), Grażyna Śleszyńska (matematyka).

Szczegółowych informacji udziela kierownik kursu – Grażyna Śleszyńska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: (48) 362 15 79 pn.-czw. w godz.: 9.00 – 14.00.