A A

Zapraszamy na konferencję online nauczycieli wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej i nauczania przedszkolnego oraz osoby zainteresowane tematyką treningu zdrowotnego.

Zapraszamy na konferencję online nauczycieli wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz osoby zainteresowane.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future” serdecznie zapraszają na konferencję online dedykowaną nauczycielom przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych, nauczycielom języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dyrektorom przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Wkrótce rusza rejestracja do IV edycji interdyscyplinarnego „Konkursu wiedzy o Mazowszu”. Stawką w grze są dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej na Mazowszu oraz - nowość! - wysokie nagrody pieniężne za realizację najlepszych projektów.

Więcej

Doradca metodyczny ds. języka niemieckiego zaprasza zainteresowanych nauczycieli germanistów na lekcję otwartą, podczas której będzie możliwość obserwacji zastosowania metod nauczania dwujęzycznego w realizacji podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie.

Zapraszamy na bezpłatną konferencję pt: Znaczenie edukacji regionalnej w kształtowaniu poczucia tożsamości i więzi z małą ojczyzną, która odbędzie się w dniu 6 października 2021 roku o godz. 15.00 w Muzeum im. Jacka Malczewskiego. W ramach konferencji odbędą się: zwiedzanie wystawy pt. Radomian portret własny, lekcja pokazowa dotycząca wystawy, wykład pt. Dziesięć powodów, dla których warto być dumnym z bycia radomianinem oraz dyskusja o budowaniu tożsamości lokalnej i dumy z miasta.

Czy Twoja szkoła jest miejscem, w którym są kreatywne przedsięwzięcia? Nauczyciele prowadzą lekcję w twórczy, niebanalny sposób? W Twojej szkole są zajęcia związane z kulturalnymi projektami? Zapraszamy do wzięcia udziału w V edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu”. Zgłoszenia tylko do 1 października!

Czytaj więcej...

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w dwóch bezpłatnych szkoleniach e-learningowych.Szkolenia zostały zrealizowane dzięki współpracy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej/Szefa Obrony Cywilnej Kraju ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej (SGSP). Szkolenia dostępne będą od 15 września do 15 grudnia 2021 r.

Czytaj więcej...

 Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych na I. edycję sesji edukacyjnej, dotyczącej pozaszkolnej edukacji historycznej i wizyt w poobozowych miejscach pamięci: „Historia magistra vitae est”

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego do skorzystania z nowej, autorskiej formy doskonalenia MSCDN Wydział w Radomiu - sieci współpracy i samokształcenia - Germaniści bez granic, która będzie realizowana w języku niemieckim.

Szanowni Państwo, Nauczyciele matematyki Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu Połowa drogi... zaadresowanej do nauczycieli matematyki i ich uczniów z mazowieckich szkół podstawowych oraz liceów i techników.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego do udziału w 3. edycji międzywydziałowej sieci współpracy i samokształcenia – II Internetowe Forum Germanistów MSCDN. Partnerem sieci jest Polskie Stowarzyszenie Języka Niemieckiego Oddział w Radomiu.

 

Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich polonistów do wzięcia udziału w konferencji, którą poprowadzi p. prof. Witold Bobiński z Uniwersytetu Jagiellońskiego zaplanowanej na 23 września 2021 roku, początek o godz. 14:30.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie przygotowane z wykorzystaniem wiedzy i materiałów z międzynarodowego stażu w Belgii (Stage international d’été en didactique du français langue étrangère), na Uniwersytecie w Louvain-la-Neuve w 2019 roku w trakcie kursu Geneviève Geron Variété du français dans la francophonie.

Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych na warsztaty metodyczne „Gry dydaktyczne na lekcjach matematyki – o uczeniu podejmowania decyzji”, których celem jest podzielenie się dobrymi praktykami w organizacji i prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem gier planszowych.

Zapraszamy nauczycieli języków obcych do udziału w konferencji online organizowanej 22 września 2021 r. godz. 15.00 – 18.15 pt. Zdalnie i realnie. Jak wykorzystać doświadczenia nauczania zdalnego języków obcych podczas lekcji stacjonarnych?”

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Delegatura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających i uczących się na Mazowszu do wzięcia udziału w konkursie MOJE MAZOWSZE I EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO PLASTYCZNO-LITERACKIEGO

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w projekcie „Warcaby w mazowieckiej szkole”. Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w województwie mazowieckim.

Razem z Placówką Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatny ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny “InstaLogik”, który skierowany jest do uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej.

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele informujemy, że trwa kolejny nabór szkół województwa mazowieckiego do grantu TIK TO MY w ramach projektu "Lekcja:Enter”. Zajęcia rozpoczną się jesienią 2021 roku - serdecznie zapraszamy. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne!

Podkategorie