A A

Zespół badawczy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego w ramach realizowanego od kilku lat projektu diagnozy poziomu edukacji cyfrowej w polskich szkołach, przeprowadził na przełomie lutego i marca 2021 roku kolejne ogólnopolskie badanie wśród nauczycieli i uczniów, którego rezultaty zaprezentowane zostały w raporcie zatytułowanym: CO ZMIENIŁO SIĘ W EDUKACJI ZDALNEJ PODCZAS TRWANIA PANDEMII?

 

 

Zapraszamy do trzeciej edycji ogólnopolskiego projektu grantowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Jego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizowanie młodzieży uzdolnionej informatycznie.

 

Serdecznie zapraszamy nauczycieli kontraktowych i mianowanych na ostatni w tym roku szkolnym kurs doskonalący w formie online, którego celem jest przygotowanie do uzyskania wyższego stopnia awansu zawodowego. Zapisy tylko do 22 kwietnia 2021roku!

 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, kontynuując cykl wirtualnych spotkań dotyczących ochrony klimatu, zaprasza uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w webinarium, którego premiera obędzie się w Światowy Dzień Ziemi.

 

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza szkoły podstawowe z terenu województwa mazowieckiego do udziału w konkursie sprawdzającym wiedzę z zakresu rolnictwa ekologicznego i żywności ekologicznej.

 

 

Od 7 IV 2021 - Zapraszamy do udziału w projekcie grantowym – Zdolni zdalnie – edukacja zdalna w przedszkolu i szkole

 

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie zaprasza dyrektorów i nauczycieli różnych przedmiotów oraz różnych typów szkół na konferencję online „Sztuczna inteligencja w edukacji”, która odbędzie się 13 kwietnia 2021 roku w godzinach 14.00 – 16.45.

 

 

Zapraszamy do udziału w VII edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Tegoroczna misja programu brzmi: Podatki. To się opłaca i odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Program skierowany jest do nauczycieli i uczniów klas 5., 6., 7. i 8. szkół podstawowych z całej Polski.

 

 

Praca plastyczna, fraszka lub esej – takie zadania czekają na uczniów w konkursie samorządu województwa „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”. Prace można przesyłać do 30 kwietnia br. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

 

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) ma przyjemność zaprosić Państwa i uczniów Państwa szkół do włączenia się w najbliższą edycję kampanii Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza.

 

 

Warsztaty przygotowane przez ekspertów z Centrum Nauki Kopernik, dzielenie się doświadczeniem, konstruowanie pomocy edukacyjnych, nagrody finansowe i rzeczowe – to wszystko czeka na uczestników czwartej edycji konkursu „Nauka dla Ciebie”.

 

„Nauka i innowacje idą w parze. Arogancja sukcesu polega na myśleniu, że to, co zrobiłeś wczoraj, wystarczy na jutro.”

William Pollard

 

 

Masz pomysł na interesujący projekt z zakresu edukacji kulturowej skierowany do dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego? Jesteś nauczycielem lub animatorem kultury? Weź udział w Konkursie realizowanym w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie

 

Zapraszamy psychologów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli do udziału w Konferencji on-line „Stereotypizacja, dyskryminacja – dokąd zmierza człowiek? „ Konferencja organizowana jest przez Komendę Wojewódzką Policji Wydział w Radomiu wraz z MSCDN .

 

Jak twórczo uczyć historii w czasie pandemii? Europejska Sieć Pamięć i Solidarność organizuje bezpłatne webinarium dla nauczycieli i edukatorów poświęcone platformie hi-storylessons.eu, skierowane do nauczycieli historii, WOS i innych przedmiotów humanistycznych ostatnich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

 

Marzysz, by zarządzać projektami satelitów do obserwacji Ziemi? Chcesz badać czarne dziury? Zawodowo zajmować się kosmosem? To całkiem realne plany. Porozmawiaj z trzema nieprzeciętnymi kobietami, które odniosły sukces. Dołącz do Galaktyki kobiet.

 

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu zapraszają na webinaria podczas których będzie możliwość doskonalenia swojego warsztatu pracy pedagogicznej.

Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych (klasy 6-8) i ponadpodstawowych z woj. podlaskiego i woj. mazowieckiego do udziału w bezpłatnym seminarium, które odbędzie się 2-3 marca w formie online.

 Centrum Nauki Kopernik –  rozpoczyna cykl comiesięcznych spotkań z naukowcami lekarzami, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem koronawirusa i doskonale rozumieją wątpliwości oraz obawy związane ze szczepieniami.

 

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym seminarium.

 

Podkategorie