A A

 

 

„Tylko nie mów: będzie dobrze... Jak rozpoznawać zaburzenia emocjonalne i wspierać dziecko w trudnym czasie” – pod takim tytułem 17 marca odbędzie się spotkanie online dla rodziców i nauczycieli, które poprowadzi Aneta Przedlacka, psycholog szkolny.

Czego nie mówić dziecku, które ma problemy? Czy złość, rozdrażnienie jest przejawem buntu i złego zachowania, czy już wskazuje na chorobę, którą musimy jak najszybciej wyleczyć? Pierwsze symptomy są często bagatelizowane, dlatego zarówno rodzicie, jak i nauczyciele, będący najbliżej uczniów, powinni być szczególnie wrażliwi na zmiany w zachowaniu dzieci
i młodzieży. Przyczyną mogą być zarówno trudności w nauce, jak i brak akceptacji kolegów.

Jak zatem rozpoznawać zaburzenia emocjonalne i wspierać dziecko w trudnym czasie – o tym opowie podczas bezpłatnego spotkania z rodzicami i nauczycielami Aneta Przedlacka, psycholog szkolny, specjalistka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

W programie o tym, jak nauczyć się obserwować dziecko bez oceniania oraz jak je wspierać przez trafną komunikację. 

Spotkanie odbędzie się 17 marca 2021 r. w godz. 16.30 – 18.00 online.

Zgłoszenia udziału poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy (dla nauczycieli), przez mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez wiadomość na profilu Facebook MSCDN Wydział w Płocku (dla rodziców).

Dzień przed spotkaniem uczestnicy otrzymają link do spotkania na platformie Zoom.

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Organizatorem jest MSCDN Wydział w Płocku oraz SIE DELTA.