A A

 

Czym się charakteryzują figury w walce, jak rozegrać sytuacje patowe i na czym polega promocja pionka - to tylko niewielka część zagadnień poruszanych podczas warsztatów organizowanych w ramach II edycji "Szachy w mazowieckiej szkole", które właśnie odbywają się w płockim wydziale MSCDN.

 

W warsztatach trwających 9 dni bierze udział 16 nauczycieli ze szkół podstawowych w Nowych Łubkach, Sudragach, Sikorzu, Blichowie, Leszczynie Szlacheckim, Bulkowie, Bodzanowie i Przeciszewie. Po 72 godzinach szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia kursu.

 

Oprócz zasad gry w szachy uczestnicy dowiedzą się m.in. jak powinno wyglądać prowadzenie zajęć szachowych w pełnym oddziale klasowym, jak pracować z uczniem słabszym i zdolnym oraz dlaczego warto wprowadzać innowacje technologiczne na zajęciach szachowych. Uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe w postaci scenariuszy lekcji, poradnika metodycznego, trzech części podręczników dla najmłodszych oraz plakatów informacyjnych. Szkoły otrzymają zestawy szachowe.