MSCDN logo Warszawa

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

 

Szanowni Państwo,
nauczyciele geografii wszystkich etapów edukacyjnych, zapraszamy na seminarium:

 

Geograficzne widzenie świata:
przestrzeń – miejsca – ludzie - działania

 

Celem szkolenia jest aktualizacja wiedzy z zakresu treści i metod nauczania geografii.

Liczba godzin: 9

Terminy:

  • 20 kwietnia 2020 r  15.30 – 19.15 sala 127/I piętro
  • 27 kwietnia 2020 r. 15.30 – 19.15 sala 127/I piętro

Program:
1. Różnorodność krajobrazów bliższych i dalszych.
2. Nowe akcenty w metodyce nauczania geografii.
3. Realizacja treści geograficznych w edukacji przyrodniczej zgodnie z nową podstawą programową.

Koszt: bezpłatnie.
Uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział w kursie oraz materiały dydaktyczne.

Prowadzący:
dr hab. Joanna Angiel - pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych. Zainteresowania naukowe z zakresu geografii humanistycznej, geografii percepcji, edukacji geograficznej. Autorka ponad 120 publikacji naukowych z zakresu geografii, w tym dydaktyki geografii.

dr hab. Tomasz Wites – pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Specjalizuje się w geografii regionalnej, obserwacje terenowe prowadził w ponad 40 państwach świata.

dr Anna Dudek – pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Zainteresowania badawcze: środowisko i rozwój społeczno-gospodarczy, uwarunkowania ochrony przyrody w Afryce, turystyka na obszarach chronionych, projekty rozwojowe na obszarach pustynnych w różnych częściach świata.

Zapisy wyłącznie elektroniczne na stronie: warszawa.mscdn.edu.pl [Zapisy na szkolenie] do dnia 14.04.2020 r . O przyjęciu na seminarium decyduje kolejność zgłoszeń.


Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: Dorota Jasińska
tel.: (22) 536-60-69, pon. – pt. w godz. 9.00 -14.00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.