Warning: Use of undefined constant JMF_THEMER_MODE - assumed 'JMF_THEMER_MODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /mscdn2018/plugins/system/djjquerymonster/djjquerymonster.php on line 210
Sieci współpracy
Drukuj

O sieciach

SWiS to międzyszkolny zespół nauczycieli lub dyrektorów współpracujących ze sobą w ramach wybranego zagadnienia. Celem funkcjonowania sieci jest wspólne rozwiązywanie problemów, dzielenie się pomysłami, spostrzeżeniami i propozycjami – zarówno za pośrednictwem internetowej platformy traktowanej jako forum wymiany doświadczeń, jak i spotkań osobistych. Członkowie sieci korzystają
z własnych doświadczeń, ale mogą również sięgać po pomoc zewnętrznych ekspertów. Pracują pod kierunkiem koordynatora sieci współpracy i samokształcenia.

Program pracy konkretnej sieci jest konstruowany w odpowiedzi na potrzeby tworzących ją szkół oraz/lub w oparciu o pewne stałe elementy, które będą powtarzać się w pracy wielu różnych sieci. Elementy te zostały zaprezentowane w tabeli i skrótowo opisane poniżej.

 

Działania w sieci tematycznej

Spotkanie organizacyjne Spotkania robocze Spotkanie podsumowujące
  • Integracja uczestników sieci

  • Rozpoznanie potrzeb i zasobów

  • Ustalenie celów, harmonogramu pracy i  działań na platformie

  • Dzielenie się doświadczeniami, narzędziami, dobrymi praktykami

  • Spotkania z ekspertami

  • Tworzenie nowych rozwiązań

  • Podsumowanie i omówienie pracy sieci

  • Zaplanowanie promocji i sposobów udostępniania wypracowanych rozwiązań innym

  • Ewaluacja

 

Działania na platformie cyfrowej pomiędzy spotkaniami:

 

Źródło: Przewodnik metodyczny dla koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia

 

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli języka francuskiego


Celem funkcjonowania sieci współpracy dla nauczycieli języka francuskiego jest wymiana doświadczeń w zakresie nowoczesnych metod nauczania języka francuskiego, dzielenie się dobrymi praktykami, upowszechnianie zasobów internetowych do nauczania języka francuskiego oraz wzajemne inspirowanie się do podejmowania innowacyjnych działań w pracy dydaktycznej.

 

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli matematyki


Celem funkcjonowania sieci współpracy dla nauczycieli matematyki jest wymiana doświadczeń w zakresie nowoczesnych metod nauczania matematyki, dzielenie się dobrymi praktykami, upowszechnianie zasobów internetowych do nauczania matematyki oraz wzajemne inspirowanie się do podejmowania innowacyjnych działań w pracy dydaktycznej.