Warning: Use of undefined constant JMF_THEMER_MODE - assumed 'JMF_THEMER_MODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /mscdn2018/plugins/system/djjquerymonster/djjquerymonster.php on line 210
Wielkie miasta świata - nauczanie problemowe
Drukuj

Serdecznie zapraszamy nauczycieli zainteresowanych wykorzystywaniem nauczania problemowego w pracy z uczniami, na seminarium zatytułowane "Wielkie miasta świata - pozytywne i negatywne przykłady rozwiązywania problemów mieszkaniowych i egzystencjalnych". Spotkanie poprowadzi dr hab. Tomasz Wites - wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, doktor habilitowany nauk o Ziemi specjalizujący się w geografii regionalnej. Autor wielu publikacji dotyczących między innymi Dalekiego Wschodu.

Termin spotkania - 9 marca 2020 r., godz. 15.30 - 18.30, sala 216.

Wielkie miasta świata - czym są, jak się zmieniają? Kryteria ilościowe i jakościowe wydzielania miast, ich charakterystyka środowiskowa, funkcjonalna, społeczna. Pozytywne i negatywne przykłady rozwiązywania problemów: realizacja założeń i rozwiązań wpływających na jakość życia w wielkim mieście (rozwiązania transportowe, związane z bezpieczeństwem, formami spędzania wolnego czasu, dostępem do zasobów mieszkaniowych, opieki medycznej i innych usług kształtujących potrzeby egzystencjalne). Seminarium jest realizowane w ramach cyklu spotkań o wspólnym tytule "Nauczanie problemowe na lekcjach geografii w kontekście rozwiązywania konfliktów egzystencjalnych i społecznych świata".

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Nauczyciele otrzymają potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu. Istnieje możliwość udziału w seminarium młodzieży szkolnej (po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym).

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w zajęciach do dnia 6 marca 2020 r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się tutaj

https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/16888/o//w/Radom